Miodzgor.pl – miód sklep internetowy. Oferujemy miód pszczeli z pasieki. Zapraszamy

Działania lecznicze miodu

Działania lecznicze miodu

Działania lecznicze miodu

Działania lecznicze mioduDziałania lecznicze miodu

Działania lecznicze miodu – Miód to jeden z najbardziej naturalnych i najlepiej działających prozdrowotnie produktów spożywczych, który stosowany był wieki i dziesiątki lat temu i stosowany jest przez cały czas. Jak się okazuje jest to spowodowane wiarą w jego działanie dokładnie tak samo jak jest to w przypadku ziołolecznictwa. Jednak w każdym z tych dwóch wypadków bardzo ważny jest umiar – mimo, że dowiedziono korzystne działanie miodu oraz wielu ziół nie oznacza to, iż wolno nam wierzyć tylko w to i że można stosować je w takich ilościach jak nam się to żywnie podoba. Nadmiar jest tak samo zły jak niedomiar – pamiętajmy że na ziołach trzeba się znać. W przypadku miodu również lepiej jest poradzić się kogoś, kto zna się na rzeczy i zajmuje się produkcją, dystrybucją i dla kogo miód to po prostu chleb powszedni.

 

Dlaczego należy zapoznać się z różnymi rodzajami miodu i wybrać ten najlepszy?

Odpowiedź jest prosta – ponieważ miód to nie miód. Mimo, że pewne cechy charakterystyczne powielają się w przypadku każdego gatunku tak naprawdę każdy z nich jest w stanie powodować pewne działania dodatkowe, oczywiście mowa o działaniu korzystnym. Dla przykładu – nieco inne działanie będzie wykazywać na przykład miód wielokwiatowy, a nieco inaczej będzie w przypadku miodu lipowego czy mniszkowego.

Każdy z miodów jednak ma działanie prozdrowotne i pomaga nam w kilku kategoriach. Bardzo ważne jednak, aby bez względu na rodzaj i działanie miodu wybierać ten który będzie smaczny, wysokokaloryczny konserwujący, leczniczy i przede wszystkim zdrowy – najlepiej ekologiczny. Miód leczniczo stosowany był już przez Hipokratesa którego uczniowie opracowali aż 300 recept z udziałem właśnie tego produktu.

 

Wróćmy jednak do tematu – jeśli chodzi o podstawowe działanie miodu to obejmuje ono:

  • działanie antyalergiczne
  • działanie jako antybiotyk
  • pomoc w chorobach wzroku
  • pomoc w chorobach skóry
  • pomoc w chorobach układu krążenia, moczowego oddechowego i pokarmowego
  • Działania lecznicze miodu są widoczne!

 

Jeśli Twoje ciało wykazuje zatem problemy w jakiejkolwiek z powyższych kwestii, to nie ma powodu, aby nie spróbować pomóc sobie właśnie miodem. Dobrze jest jednak zapoznać się z konkretnymi rodzajami, wypisać swoje dolegliwości i wybrać ten dla siebie najlepszy. W tym wypadku nie chodzi o dobór pod kątem zapachu czy smaku lecz właśnie efektów. Mimo, że bywają miody, które charakteryzują się na przykład gorzkim czy kwaśnym posmakiem to jednak każdy z nich jest obiektywnie oceniając dobry – nie ma miodów niesmacznych no chyba, że ktoś po prostu takiego produktu najzwyczajniej w świecie nie lubi.

A co z działaniem odmładzającym?

To interesuje nas najbardziej w szczególności zapewne kobiety – otóż miód stosuj się nie tylko jako dodatek do pożywienia alei w kosmetykach. W związku z tym na przykład maseczka z miodu bądź stosowanie odpowiednich kremów albo żeli do ciała może powodować, że skóra otrzymuje dawkę odpowiednim witamin, działając przeciwzmarszczkowo i uelastyczniając skórę.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej pasieki – znajdziecie tutaj najlepszy ekologiczny miód!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *