Miodzgor.pl – miód sklep internetowy. Oferujemy miód pszczeli z pasieki. Zapraszamy

Miód na ból gardła

Miód na ból gardła

Miód na ból gardła

Miód na ból gardła

Miód na ból gardła – Często doskwiera Ci ból gardła albo nieprzyjemna chrypka, które leki na tego rodzaju dolegliwości jedynie łagodzą, ale nie powodują ich całkowitego wyleczenia? A może po prostu szukasz jak najbardziej naturalnego sposobu na to, aby wyleczyć dolegliwości bólowe i uniknąć stosowania leków czy antybiotyków przepisywanych przez lekarza? W takim razie mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję, jaką jest jeden z najstarszych i najbardziej naturalnych sposobów leczenia wielu dolegliwości, nie tylko bólu gardła, jaki stosowały już nasze babki i prababki, a chodzi oczywiście o miód.

Jak to możliwe? W jaki sposób miód działa leczniczo na nasze gardło?

Miód na ból gardłaPodstawą stosowania miodu jako produktu leczniczego jest umiar i słuchanie swojego ciała – to, że miód wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne nie oznacza, że będzie wstanie wyleczyć nas w każdym wypadku.

Czasami bowiem ból gardła jest objawem innej choroby nie tylko zakażenia dróg oddechowych i lepiej udać się do lekarza – miód nie zawsze może być podstawą leczenia, ale z reguły zawsze może być stosowany jako pomoc, dodatek. Warto jednak wyjaśnić na czym polega ów zbawienne działanie miodu, jeśli chodzi o ból gardła i związane z nim dolegliwości.

Otóż miód wykazuje silne działanie antybiotykowe – oznacza to nic innego jak fakt, że ma on wysoką aktywność antybiotyczną. Dzięki temu właśnie możliwe jest hamowanie bądź całkowite zniszczenie rozwoju bakterii, grzybów czy też wirusów jak i pierwotniaków bądź paciorkowców. Często to bakterie albo wirusy właśnie są odpowiedzialne za dolegliwości związane z bólem gardła, a więc w tym wypadku miód naprawdę może pomóc. Wszystko możliwe jest przede wszystkim dzięki składowi chemicznego miodu – zawiera on inhibiny, lizozymy, apidycynę, oksydazę, ciśnienie osmotyczne i przede wszystkim ma kwaśny odczyn, a wszystko to działa bardzo antybiotycznie.

Ciekawostka

Jeśli chcemy znacznie zwiększyć pozytywne, a więc w tym wypadku antybiotyczne działanie miodu najlepiej jest rozcieńczyć go z wodą. Wtedy jego działanie jest wstanie wzrosnąć nawet 220 razy!

Czy miód działa również na inne schorzenia?

Owszem – działanie antybiotyczne to tylko i wyłącznie jeden z przykładów. Tak naprawdę miód wykazuje również wiele innych korzystnych dla zdrowia, wyglądu i samopoczucia działań, a należy do nich między innymi:Miód na ból gardła

  • działanie antyalergiczne
  • przyspieszenie regeneracji sił
  • korzystny wpływ na układ pokarmowy
  • pomoc w schorzeniach układu oddechowego, krążenia nerwowego, moczowego i wielu innych
  • Miód na ból gardła również działa bardzo dobrze

Wniosek jest zatem jeden – miód naprawdę warto wprowadzić do swojego życia albo jako pokarm albo jako kosmetyki. Można zdecydować się nawet na stosowanie go w dwojaki sposób, najważniejsze jednak, aby był to miód najwyższej jakości, pozyskiwany przez profesjonalną pasiekę i oczywiście ekologiczny. Dzisiaj to naprawdę bardzo ważne – komu bowiem potrzebny byłby nie ekologiczny miód? Wtedy jego właściwości prozdrowotne z pewnością będą zniszczone.
Oprócz powyższych stwierdza się również bardzo korzystne działanie odmładzające miodu, szczególnie jeśli chodzi o stosowanie maseczek z jego dodatkiem. Skóra robi się bardziej elastyczna i lśniąca, wręcz emanująca młodością i zadowoleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *