Miodzgor.pl – miód sklep internetowy. Oferujemy miód pszczeli z pasieki. Zapraszamy

Miód Mniszkowy

Cena: 39.90 PLN
szt.
:

Miód Mniszkowy  KUP TERAZ

 

Cena 1,25KG – 39,50 PLN


 

Opis Produktu:

miód mniszkowy 1,25kg

Miód mniszkowy

Miód mniszkowy – jak sama nazwa wskazuje pozyskiwany jest z kwiatów mniszka lekarskiego. W stanie płynnym jest on jasnobrązowy (patrz zdjęcie po lewej), o charakterystycznej, ciągliwej konsystencji i bardzo przyjemnym zapachu miodu. Miód ten charakteryzuję się dużą zawartością glukozy, dlatego krystalizuje się szybko – w ciągu kilku tygodni od odebrania przybiera w całej objętości konsystencję mazistą i stopniowo twardnieje. W stanie stałym barwa żółta, o bardzo ładnym kolorze. Miód z mniszka lekarskiego jest w smaku bardzo słodki (uznawany za najsłodszy z krajowych miodów) miód miszkowy jest bardzo wyrazisty.

Miód z mniszka to miód wiosenny, został zakwalifikowany przez najwyższych znawców i smakoszy do najbardziej szlachetnych miodów, jednak to niełatwy do pozyskania miód dlatego że pszczoły bardzo często wykorzystują go jako pożytek rozwojowy, spożywają go w tym czasie bardzo dużo. Poszukiwany jest on przez smakoszy z uwagi na walory smakowe i nie tylko.

SKŁAD i ZASTOSOWANIE
Miód z mniszka przede wszystkim zawiera karotenoidy, białka, triterpeny, witaminę B2 i witaminę C oraz biopierwiastki, takie jak potas, żelazo, mangan i fosfor. Zawiera także fruktozę (około 41,5%) w przewadze nad glukozą (35,6%). Warto również zaznaczyć iż w tej odmianie miodu występują choliny, ważne składniki lecytyny, acetylocholiny i innych fosfolipidów o wielokierunkowym działaniu na nasze komórki jak i układy naszego organizmu. Pod względem walorów leczniczych jest bardzo cennym. Bardzo dużym walorem miodu mniszkowego jest jego ochronne działanie na wątrobę i drogi żółciowe. Dzięki zawartości choliny obniża on znacnie poziom lipidów w wątrobie, oraz działa łagodnie żółciopędnie. Takie korzystne działanie tego miodu w tych schorzeniach wynika głównie z niskiej zawartości aminokwasów i biopierwiastków, jak i również pomocnego w tych stanach łagodnego działania moczopędnego.

SPOSOBY I DAWKOWANIE

Miód ten najczęściej w przypadkach chorób serca i naczyń przyjmuje się 1-2 łyżki stołowe miodu 3 razy na dobe, po rozpuszczeniu w 1/2 szklanki letniej wody. Zakładając, że 1 łyżka miodu waży około 20 g, odpowiada to 60-120 g dziennie. Najlepiej jest przyjmować każdy miód na godzinę przed lub godzinę po posiłku. Jak wiadomo miód można stosować również z herbatą, do ciast i wypieków. Stosowanie miodów jest praktycznie nieograniczone.

Miód Z mniszka jest niezwykle ceniony, a jego smak jest najlepszy – Miód mniszkowy to jeden z lepszych miodów

Dokonaj zakupu miodu w naszym sklepie. Miód pszczeli prosto z ula, 100 % naturalny i pierwszej jakości. Miód mniszkowy jest bardzo cenionym miodem, jest to jeden z pierwszych miodów, dlatego też bardzo ciężko jest o jego pozyskanie. Obecnie zapraszamy do zakupów – miód posiadamy 100 % ekologiczny.

Dlaczego warto zainteresować się miodem mniszkowym? W szczególności ze względu na jego właściwości lecznicze, do jakich należą między innymi:

  • niska aktywność antybiotyczna
  • pomoc w chorobach serca, wątroby czy dróg żółciowych
  • zmniejszenie dolegliwości związanych z chorobami nerek, pęcherza czy dróg moczowych
  • pomoc w stanach zmęczenia psychofizycznego i ogólnego osłabienia
  • pomoc w leczeniu ran

Galeria Produktu

13334510_1025715310844635_994267337_o

Miód mniszkowy 1KG

Miód Mniszkowy

Miód Mniszkowy 1KG

miód z mniszka

miód mniszkowy 1,25KG

Miód Mniszkowy 1,25KG

Miód Mniszkowy 1,25KG