Miodzgor.pl – miód sklep internetowy. Oferujemy miód pszczeli z pasieki. Zapraszamy

Właściwości miodu

Właściwości miodu

Właściwości miodu

Właściwości mioduWłaściwości miodu

Właściwości miodu – Każdy z nas z pewnością chociaż raz spotkał się z opinią, iż warto jest zdecydować się na regularne, ale oczywiście nie przesadne spożywanie miodu ze względu na jego korzystne działanie lecznicze. Czy rzeczywiście jest to prawda? Czy miód jest wstanie pomóc nam w przypadku pewnych chorób, polepszyć nasze samopoczucie bądź spowodować, że będziemy nie tylko czuć sie młodziej, ale i wyglądać znacznie bardziej korzystnie?

Właściwości mioduGdyby słuchać jedynie osób oferujących miód, to nie byłoby to zdanie obiektywne, jednak istnieją pewne badania i wypowiadają się w tej kwestii również specjaliści, którzy zgodnie twierdzą, że korzystne działanie miodu rzeczywiście istnieje i że jego znaczenie w naszym życiu jest znacznie większe niż nam się wydaje. Wielu z nasz zapewne słyszało, że miód jest stanie przyspieszyć gojenie się ran że ożywia mózg, koi nerwy czy też wzmacnia serce bądź powoduje, że znacznie szybciej regenerujemy się w stanie wyczerpania fizycznego czy psychicznego, jak również działa przeciwzapalnie. Jak jednak wybrać odpowiedni miód skoro w ofercie istnieje tak wiele gatunków tego produktu? Spróbujemy Wam w tym pomóc – teraz jednak skupmy się na ogólnym pożytku płynącym ze spożywania jakiegokolwiek miodu.

Różne rodzaje miodu

Mimo, że istnieje bardzo wiele gatunków i podgatunków miodu, z których każdy charakteryzuje się nieco innymi cechami działaniami, barwą i smakiem oraz aromatem, tak naprawdę pewne cechy bywają podobne bądź nawet identyczne w przypadku różnych typów. Choć jeden z miodów może działać bardziej na kwestie krwionośne, natomiast drugi na sprawy umysłowe, tak naprawdę każdy z nich jest w stanie nas odmłodzić, spowodować lepsze samopoczucie czy też po prostu przyspieszyć naszą regenerację.

Właściwości miodu

Każdy z miodów, a więc bez względu na to jaki wybierzemy charakteryzuje się działaniem prozdrowotnym – podawany na zimno czy na ciepło bądź stosowany jako kosmetyk zawsze działa na nas korzystnie. Do najważniejszych korzystnych efektów spożywania regularnie miodu należy jednak:Właściwości miodu

 • działanie bakteriobójcze
 • działanie antybiotyczne
 • dostarczanie do organizmu wielu mikroelementów
  wzmocnienie serca
 • przyspieszenie gojenia się ran
 • obniżenie ciśnienia tętniczego krwi
 • hamowanie procesów miażdżycowych
 • leczenie schorzeń wątroby i dróg żółciowych
 • kojenie nerwów i działanie nasenne
 • pobudzenie mózgu do pracy
 • zwalczanie grypy i przeziębienia

To ogólne korzyści płynące ze stosowania miodu, ale nie wszystkie – w zależności od konkretnego rodzaju miodu można liczyć również na efekty dodatkowe. Dlatego przed wyborem konkretnego miodu należy dokładnie zapoznać się z opisem każdego z gatunków, aby nie popełnić błędu. Faktem jest, że miód nikomu nie zaszkodzi, ale jeśli mamy zamiar stosować go w konkretnym celu niezbędne jest wybranie tego najlepszego z perspektywy naszych potrzeb czy dolegliwości.

Ciekawym efektem spożywania miodu czy stosowania go jako kosmetyk jest też efekt odmładzający, który cieszy przede wszystkim kobiety – maseczka z miodu czy stosowanie go regularnie w posiłkach może spowodować, że nie tylko będzie się wyglądać młodziej ale i czuć się znacznie lepiej.

2 thoughts on “Właściwości miodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *